Дверні завіси: види та особливості - Дверні доводжувачі, дверні замки, дверна фурнітура, клей | ТВК МАКСУС
(044) 451 88 49 (067) 504 51 20
  УКР РУС ENG 
Курс валют предоставлен сайтом zamki.com.ua

Дверні завіси: види та особливості

Дверні завіси - один з найважливіших складових дверної фурнітури. На їх «плечі» припадає вся вага дверей. Тому зверніть особливу увагу на якість та різновид завіс при виборі дверей.

Завіси для металевих дверей відрізняються більш габаритними розмірами. Їх задача – витримувати велику вагу дверного полотна, котра іноді досягає 150 кг. Для вхідних дверей використовуються звичайні завіси та завіси на підшипниках. Перші витримують вагу до 70 кг.

Стандартна завіса складається зі штиря, котрий являється віссю обертання дверей, і ковпачка, котрий одягається на цей штир. Слугує звичайна завіса недовго – такі завіси швидко зношуються через велике навантаження, а також досить швидко починають рипіти.

Інша справа коли завіси на підшипниках. Завдяки підшипникам вага дверей розподіляється більш рівномірно, двері плавно ковзають, не створюючи побічних звуків. Такого виду завіси більш зносостійкі і слугуватимуть не один рік. Також підшипникові завіси можуть бути оснащені механізмами проти зняття дверей. На одному крилі завіси робиться виступ, а на іншому западина. Коли двері зачинені, виступ заходить плавно до впадини, тим самим усуваючи можливість зняття дверей.

За методом кріплення завіси для звичайних дверей поділяються на навісні та вкручені. Навісні завіси мають дві пластини-крила з отворами. Одне крило прикріплюється до дверного полотна, друге - до рами. Навісні завіси бувають універсальними та не універсальними. Останні поділяються на праві та ліві.

Вкручені завіси встановлюються в середні і легкі міжкімнатні двері. В залежності від ваги дверей знадобиться від 2 до 4 завіс. Сучасні різновиди вкручених завіс – 3D завіси. Ці завіси дозволяють зміщувати двері в трьох напрямках: праворуч/ліворуч, вверх/вниз, на себе/від себе. Відмінне рішення при наявності огріхів у облаштуванні дверного отвору та можливій усадці будинку.

Існують також приховані завіси, котрі утоплюються в лиштву та торець дверей. Це дуже складні та не дешеві механізми, тому на якість їх виконання варто звертати увагу в першу чергу.

Виготовлені завіси найчастіше всього зі сталі, латуні та нержавійки. Сталеві завіси вітчизняних виробників відрізняються овальною картою завіси та чорним кольором. Сталеві завіси також робить Китай. Вони бувають економ-класу (тобто, безпосередньої якості з низької собівартістю) та середнього класу. Останні виділяються гарним співвідношенням ціни та якості, мають різні кольори.

Латунні завіси, на відміну від сталевих, поділяються методом відливання, що дозволяє отримати вишукані вироби з гарною гальванікою. Завіси з нержавіючої сталі мають відмінні антикорозійні якості, вони міцні та вино сливі. Єдиний мінус – виготовляється лише один стальний колір цих завіс.

При виборі завіс звертайте увагу та товщину виробу (ідеальна 2,5-3 мм.), їх зовнішній вигляд, наявність підшипників та загартованих саморізів під електроінструмент.

т./ф. +38 (044) 451 88 49
т./ф. +38 (067) 504 51 20