Дверні ручки - Дверні доводжувачі, дверні замки, дверна фурнітура, клей | ТВК МАКСУС
(044) 451 88 49 (067) 504 51 20
  УКР РУС ENG 
Курс валют предоставлен сайтом zamki.com.ua

Дверні ручки

Дверні ручки - це не лише гарна прикраса будь-яких дверей, але і потрібний елемент призначення для зачинення-відчинення будь-якого типу дверей. Звичайно ж важливо, щоб ручка гармоніювала з самими дверима та рештою фурнітури.

Частіше за все для виготовлення дверних ручок використовується латунь. Це холодний на дотик матеріал з відмінними антикорозійними властивостями. Після полірування латунь виблискує як золото, а спеціальні лаки дозволяють зберегти цей блиск на довго. Також ручки для дверей виготовляють з нержавіючої сталі, алюмінію та силуміну. Сьогодні модно покривати такі ручки матовим хромом або нікелем. На піку фурнітурної моди – ручки з дорогих порід дерева або богемського скла.

Але залишимо декоративні властивості дверних ручок і перейдемо до функціональних. Будь-яка дверна ручка витримує певне навантаження. Навантаження що впливає на ручку вхідних металевих дверей складає в середньому 80 кг. , так що неважливо чим покрита поверхня ручки – важливо застосувати правильний тип та матеріал ручок.

Розрізняють ручки нажині, стаціонарні і ручки-cкоби. Двері, що обладнуються нажимною ручкою тільки в разі наявності фалевої заскочки «язичка». Нажимні ручки в свою чергу поділяються на ручки з суцільною або окремими накладками. Перший тип ручок використовуються при наявності фалевої заскочки і засува, що відмикаються ключем. Враховувати потрібно відстань між ручкою та замочник отвором, ширину накладки, форму отвору під ключ.

Нажимні ручки з окремими накладками «так званими розетками» теж застосовуються при наявності засувів та заскочок, але тут вже міжосьова відстань не враховується, а має значення розмір накладки. Такі ручки кріпляться на квадратну стяжку за допомогою гвинтів.

Ручка-кноба - це різновид нажимної ручки, що має форму шару. В цьому випадку потрібно не натискати на ручку, щоб відчинити заскочку, а повертати шар. Ручки-кноби, зазвичай, з внутрішньої сторони дверей обладнані кнопкою, що блокує їх обертання. Встановлюються кноби найчастіше в сан вузлових та міжкімнатних дверях. Виробляють 3 варіанти подібних ручок: з заскочкою, з заскочкою та фіксатором, з заскочкою фіксатором та звичайним замком.

Стаціонарна ручка ніяк не пов’язана з замком, для того щоб відчинити двері такою ручкою, її необхідно потягнути до себе або від себе. Найбільш розповсюджений тип стаціонарних ручок – П-подібні, що по іншому називають «скоби». У випадку стаціонарної ручки на двері варто встановлювати замок з роликовою заскочкою.

Дверна ручка гарної якості повинна мати м’який з добрим ходом язичок замку. Язичок повинен приховуватись не більше ніж на 20-30 градусів. Пружина замку повинна бути помірно пружною, її головна мета - повернути в початкове положення не лише язичок замку, а і саму ручку.

т./ф. +38 (044) 451 88 49
т./ф. +38 (067) 504 51 20