Як вберегти себе від квартирного пограбування? - Дверні доводжувачі, дверні замки, дверна фурнітура, клей | ТВК МАКСУС
(044) 451 88 49 (067) 504 51 20
  УКР РУС ENG 
Курс валют предоставлен сайтом zamki.com.ua

Як вберегти себе від квартирного пограбування?

Квартирні пограбування - один з найбільш масових і важко розслідуваних видів злочинів. Статистика показує, що більше 50% злочинів йде саме на пограбування.


Доля кримінальних злочинів по Україні, %:

Вид злочину Відсоток злочину, %
Грабіж 56,70
Наркотики 18,10
Тяжкі тілесні ушкодження 5,90
Шахрайство 4,90
ДТП 4.0
Угон 3,60
Розбій 2.0
Вбивство 1,70
Зброя 1,70
Підприємець 1,20
Хабар 0.3


Часом, легше вийти на слід вбивці, ніж досвідчених злодіїв. Останні, об'єднуючись у злочинні групи, маючи потужний арсенал і розвідку, можуть діяти місяцями. За останні 5 років кількість пограбувань збільшилась на 33%, так - з 800 тисяч в 2008 році до 1,2 міліонна в 2013 році, повідомляє МВС України.

Фахівці стверджують, що крадіжка завдає не тільки матеріальний збиток господарю квартири. Для нього це ще й величезний стрес.

Врешті, як справитись з цією проблемою та не стати жертвою злочину? Нижче ми відповімо на "гарячі" питання та надамо інформацію як вберегти свою домівку від злодіїв.

Чи є якийсь час, коли більше всього трапляється злочинів?

Щодня в Україні здійснюються 3100 квартирних пограбувань. Пік квартирних крадіжок триває із 11.00 до 14.30, це, приблизно, 50% випадків. Злодії "працюють", коли власників квартири не має вдома, але максимальний сплеск відбувається влітку в період відпусток та дачних поїздок.

У 70% усіх випадків злочинці крадуть гроші і ювелірні вироби. 98 % квартирних злодіїв — непрацюючі, а 30 % — раніше судимі.

Як зловмисники вибирають квартири?

Звертають увагу на зовнішній вигляд — наявність кондиціонерів, добротні вхідні металеві двері, віконниці на вікнах. Зараз злодії достатньо рідко «ведуть» хазяїна і вичислюють потрібну квартиру. Частіше всього спонтанно вирішують обчистить ту чи іншу. Був випадок, коли постраждалий поставив ззовні обшарпані дерев'яні двері, а зсередини масивні металеві. Коли злодії все ж спробували проникнути всередину — зіткнувся з нестандартними замками.

95% зловмисників підбирають двері з простою конструкцією замків, щоб можна було швидше підібрати ключі и розкрити двері.

Відеокамери, встановлені в під'їздах будинках та дворах, допомагають в ході розслідування?

Насправді, багато відеокамер дають неякісне зображення. Через низьку роздільність екрана тяжко ідентифікувати особу людини. Максимум, що вдається, - визначити по силуету, чоловік це чи жінка, в темному чи світлому одязі. Якщо чоловік уходить від камери, то перетворюється в один великий і сірий квадрат.

Як все таки зберегти майно від крадіжки?

Подивіться на власне житло іншими очима. Отже, вразливіше всього квартира в першій половині дня з понеділка по п'ятницю.

По-перше, ніколи не потрібно ставити до відома сторонніх людей про ваш робочий графік. Нехай місце і час роботи залишається конфіденційною інформацією для «широкого кола осіб».

По-друге, подружіться з сусідами по майданчику . Особливо з пенсіонерами. Натякніть їм, що ви помічали підозрілих особистостей, що крутилися біля дверей вашої квартири. Будьте впевнені, при найменшому шумі сусідка обов'язково подивиться у вічко. Їдучи у відпустку, щоб уникнути крадіжки, попросіть сусідів доглянути за квартирою. Якщо відносини між вами особливо добрі, про всяк випадок залиште ключі. Будьте обережні з випадковими знайомими. Не вступайте у відверті розмови, не розповідайте про мету своєї поїздки і тим більше не діліться інформацією, як довго ви будете відсутні вдома. Трапляється, що нечисті на руку люди виступають у ролі навідників для квартирних злодіїв. Якщо є така можливість і бажання, заведіть собаку. Повірте, кращого сторожа вам не знайти. Вона підніме шум вже при спробі злому, і ви будете не тільки врятовані від квартирної крадіжки, але навіть позбавлені від необхідності міняти зламаний замок.

По-третє, не забувайте забирати пошту з ящика, 2/3 частина зловмисників перевіряють його, і якщо він повний, то спробують пробратися в квартиру.

На що акцентувати увагу при захисті домівки?

У рейтингу популярності прийомів, що використовуються для проникнення в квартиру перше місце займає злом і вибивання замку - 40%; проникнення через вікна, балкони і кватирки - 18%; вибивання і злом двері - 14%; підбір ключа - 13%; вільний доступ (гості, знайомі і т. д.) - 10%; інше - 5%.


Проаналізувавши дані, можна прийти до висновку, що в більшості випадків способом проникнення в житло є вибивання або злом циліндра (серцевини) дверного замка. Тому кращий захист від злодіїв - надійні двері та міцні замки.

Які саме двері краще всього встановити?

Поставте залізні двері.

Якщо у Вас немає такої, то обов'язково придбайте і встановіть, якщо є, то перевірте чи відповідає вона основним вимогам. Двері повинні відкриватися назовні. Дверна коробка повинна бути масивною, зроблена зі сталевого прокату.

Як правильно обрати замок?

Без хорошого замку залізні двері - просто купа металобрухту. Перед покупкою замка ви повинні чітко знати, що саме вам потрібно від нього: просто захист від протягу чи дійсно забезпечити безпеку свого житла та майна. Якщо останній варіант, тоді він повинен обов'язково бути виготовлений європейським виробником на європейському заводі з сертифікатом якості, це 100% гарантії якості.

На нашому ринку найчастіше трапляється у продажу два типи замків: сувальдний та циліндровий. Сувальдний більш розповсюджений, так як ціна на нього більш прийнятна. Циліндровий навпаки, дорожчий, але більш надійний по безпеці та по експлуатації. Складається він з циліндрового механізму та броненакладки, що захищає від несанкціонованого проникнення. Великим плюсом такого замка являється невеликий розмір ключа.

т./ф. +38 (044) 451 88 49
т./ф. +38 (067) 504 51 20