Врізні замки. Види, переваги, недоліки. - Дверні доводжувачі, дверні замки, дверна фурнітура, клей | ТВК МАКСУС
(044) 451 88 49 (067) 504 51 20
  УКР РУС ENG 
Курс валют предоставлен сайтом zamki.com.ua

Врізні замки. Види, переваги, недоліки.

Врізні замки - найпопулярніший вид замикаючих пристроїв. Привертають велику різноманітність видів таких замків і їх переваги.


Види врізних замків.


Залежно від того, який саме секретний механізм забезпечує захист, врізні замки бувають сувальдними, циліндровими, ригельними, електронними, кодовими.

Сувальдні замки - найдавніший винахід. Сувальди - пластини, які, за допомогою ключа, шикуються в певній послідовності. Замок відкривається тільки в тому випадку, якщо правильно вишикувалися всі сувальди. Зрозуміло, чим більше таких сувальдів, тим складніше підібрати ключ.

Більш сучасна і досконала система - циліндрична. Основа циліндрового замку – сердечник у вигляді циліндра, в якому є його секретна частина - механізм, який вибудовує в певній послідовності вже не сувальди, а піни (голки), пластинки G-подібної форми або шайби. Цей механізм повертається разом з циліндром. Як і у сувальдного замка, важлива правильна комбінація елементів. Циліндрові замки можуть мати від 10 до мільйона комбінацій. Чим більше комбінацій, тим вище секретність замку. У замків вищого ступеня секретності більше мільярда комбінацій.

Є також електронно-механічні циліндрові замки, які обладнані пристроєм для набору коду, а також зчитуючим, що ще більшою мірою збільшує його секретність.

Ригельні(гаражні) замки мають кілька ригелів, які спрацьовують при зіткненні з ключем.

В кодових замках код теж набирається за допомогою клавіш. Але самостійно перекодувати їх вже не можна, тому що вони встановлюються в дверях загального користування та код повинен бути доступний великому числу людей.


Переваги та недоліки врізних замків.


Головна перевага врізних замків – легкість монтажу, естетичність, прихованість від очей секретного механізму.

Крім того, у кожного виду замку є свої достоїнства і недоліки. Так, якщо, у разі поломки або втрати ключів, у циліндрових замках можна замінити секретну частину, то сувальдні потрібно міняти повністю. Хоча сьогодні вже є і виробники, які випускають моделі з замінним набором сувальдів. До того ж, якщо при виготовленні сувальдного замку та його ключа використовувалася високоточна технологія, сувальдів як мінімум шість і в них є зубці, розкрити такий замок буде дуже складно.

До переваг найдорожчих моделей циліндрових замків, як механічних, так і електронно-механічних, слід віднести їх високу і дуже високу ступінь секретності.

До недоліків замків з електронікою, при їх високого ступеня секретності, відносяться вразливість перед морозом і вологістю, а також необхідність мати постійне джерело живлення. Кодові теж бояться морозу і є небезпека, що зловмисник може підглянути код.


Загалом, вибір за вами!

т./ф. +38 (044) 451 88 49
т./ф. +38 (067) 504 51 20